R. Lingienė: vienoje židiniu tapusioje šventėje koronavirusas išplito per kaljaną | statybusritis.lt

Išplito prekyboje

D. Trumpas: JAV tiria, ar virusas išplito iš Uhano laboratorijos

Kodėl koronavirusas atsirado ir išplito būtent Kinijoje? PSO griežtai atsisako vartoti kokį nors pavadinimą, susijusį su vietove, kurioje virusas atsirado.

Toks sprendimas atrodo logiškas ir sąmoningas: nenorima stigmatizuoti žmonių iš minėto miesto, taip pat ir visos Kinijos gyventojų. Neseniai paskelbta apie pirmąjį viruso atvejį Šiauliuose. Turint omenyje pavojų stigmatizuoti, vis tiek derėtų sustoti ir paklausti: o kodėl Kinija?

Gerbiamasis skaitytojau,

Juk — metais SŪRS sunkus ūmus respiracinis sindromas, angl. SARS — severe acute respiratory syndrome taip pat atsirado Kinijoje, o vėliau išplito į 37 kitas valstybes.

Galiausiai nuo šio viruso mirė žmonės iš 8 atvejų derėtų pabrėžti, kad mirtingumas nuo šio viruso buvo gerokai didesnis nei nuo COVID Kaip šių dviejų virusų atsiradimas ir išplitimas susijęs su Kinija kaip valstybe, jos kultūra ir politine situacija? Nors virusas atsirado natūraliai, tačiau jo paplitimas tarp žmonių iš vieno užsikrėtusio gyvūno vis dėlto gali turėti kultūrinių ir politinių priežasčių.

išplito prekyboje

EPA nuotrauka Daugelis sutaria, kad pirminis koronaviruso užkrato židinys — Kinijoje, Uhano mieste, esantis turgus. Mokslininkai spėja, jog užkratas atsirado žmogaus organizme nuo šiame turguje pardavinėjamų laukinių gyvūnų iki šiol nėra aišku, koks tiksliai tai buvo gyvūnas.

 1. Dvejetainiai androd variantai
 2. Vilniaus taboras šluojamas nuo žemės paviršiaus: jo gyventojai išplito po miestą | statybusritis.lt
 3. Его голова была склонена набок: казалось, он, напрягая все чувства, прислушивается к окружающей пустоте.
 4. Ведь Шуту пришлось бежать в будущее именно из-за него, Олвина!.

Minėtasis SŪRS virusas beje, taip pat koronaviruso rūšiestikėtina, atsirado tokiame pačiame turguje. Turguose galima rasti visko — nuo įvairių rūšių gyvačių, šikšnosparnių, paukščių, naminių galvijų, šunų, meškėnų iki saugomų ir nykstančių gyvūnų, pavyzdžiui, koalų ar krokodilų.

išplito prekyboje

Minimalūs higienos reikalavimai tokiose vietose retai kada būna išpildomi — šalia išplito prekyboje skerdienos yra laikomi dar gyvi gyvūnai, kaupiasi jų mėšlas, kartu laikomi ir vaisiai bei daržovės, pilna parazitų, graužikų, apsipirkti ateina tūkstančiai žmonių. Nemaža dalis pirkėjų įsigyti mėsos į turgų ateina beveik kasdien: neturtingi gyventojai neturi šaldytuvų ir šaldiklių, kur galėtų laikyti mėsą ilgesnį laiką.

Pranešti klaidą

Šios industrijos vertė, anot Bussinessinsider. Būtent dėl didelės ekonominės naudos kelios savaitės prieš paskelbtą viruso atsiradimą Uhane Kinijos vyriausybės institucijos skatino gyventojus auginti ir pardavinėti įvairius laukinius gyvūnus. Tačiau ekonominės sėkmės nebūtų be didelės paklausos, kuri priklauso nuo Kinijos maisto ir tradicinės medicinos kultūrų sąsajų.

išplito prekyboje

EPA nuotrauka Įvairiausių laukinių gyvūnų valgymas Kinijoje turi senas ir gilias tradicijas: nemažoje dalyje Kinijos visuomenės gajūs įvairūs mitai apie vienų ar kitų gyvūnų valgymo naudą organizmui. Dažnai įvairus maistas yra pasirenkamas kaip gydymo priemonė atmetant modernios medicinos išradimus.

Pavyzdžiui, šikšnosparniai, kurie, tikėtina, buvo SŪRS viruso nešiotojai, perdavę jį ir kitiems gyvūnams, yra laikomi itin naudingais regėjimui.

išplito prekyboje

Palminiai musangai, matyt, ir perdavę žmogui SŪRS, pakepinti su gyvačių mėsa, anot tradicijų, gydo nemigą. Kai kurie maisto produktai, o ypač jei valgomi švieži ir termiškai neapdoroti, sakoma, gydo nuo įvairiausių ligų ir saugo žmogaus kūną, suteikia jam jėgų. Tiesa, galvojant apie koronaviruso atsiradimo žmogaus kūne priežastis, nereikėtų demonizuoti laukinių gyvūnų valgymo kultūros — daugelį žmogaus ligų yra sukėlę gyvūnai ir kontaktas su jais.

 • Turiu daug nuotraukų.
 • Звезды, которые были им знакомы, все привычные созвездия куда-то пропали.
 • Tinklo išmokėjimas
 • Dvejetainiai variantai kinijoje

Anot istoriko išplito prekyboje antropologo Akcij prekybos pradedantiesiems maai pinig Diamondo, raupai, tymai ar gripas pradėjo veikti žmones tada, kai jie prisijaukino įvairiausius gyvulius, ėmė juos auginti ir valgyti. Būtent šie dabar išplito prekyboje ir prijaukintais laikomi gyvūnai — karvės, kiaulės, kupranugariai ir kiti — buvo prieš tai minėtų ligų nešiotojai.

Kaipgi virusas, natūraliai atsiradęs viename žinduolyje, galėjo išsivystyti į daugiau nei 80 tūkstančių apsikrėtusiųjų visame pasaulyje?

Koronavirusas: nelegali laukinių gyvūnų prekyba ir nekontroliuojami Kinijos turgūs Koronaviruso epidemija Čengdu, Kinijoje Amar Shrestha bokshiphotography nuotr. Pirminis koronaviruso užkrato židinys — Kinijoje, Uhano mieste esantis turgus. Mokslininkai spėja, kad užkratas išplito nuo tame turguje pardavinėjamų laukinių gyvūnų. Tokie turgūs populiarūs yra ir dėl to, kad juose galima rasti visko: nuo įvairių rūšių gyvačių, šikšnosparnių, paukščių, naminių galvijų iki saugomų ir nykstančių gyvūnų, pavyzdžiui, koalų, skujuočių, krokodilų ir kitų.

Kodėl virusas išplito ir nebuvo greitai užkardytas būtent Kinijoje? Tiesa, reiktų paminėti, kad dabar PSO giria Kiniją už efektyvią reakciją į viruso plitimą.

Bet dabar salų valstybėje COVID atvejų skaičius grėsmingai auga, diena iš dienos pasiekdamas rekordines aukštumas. Užkratas, iš pradžių koncentravęsis sostinėje, jau išplito ir į kitų miestų teritorijas, o regionai, kuriuose ištisus mėnesius nebuvo registruojama nė vieno atvejo, tampa naujais židiniais. Pacientų demografija — pagal viruso kilmę jaunesniems žmonėms rečiau išsivysto sunki liga — vis labiau aprėpia senyvo amžiaus grupę asmenų, o tai kelia didelį susirūpinimą, atsižvelgus į tai, kad Japonija užima pirmą vietą pasaulyje pagal gyventojų gyvenimo trukmę.

Nors, anot mokslininkų, pirmasis virusas galėjo Kinijoje pasirodyti net ne gruodžio 31 dieną, kaip teigia oficialūs šaltiniai, o bent mėnesiu anksčiau. Jis kaip pagrindinę plitimo priežastį įvardija daugelį metų siekiančią Kinijos tendenciją bausti tuos, kurie garsiai bando sakyti tiesą.

Manoma, kad būtent dėl prekybos gyvūnais prasidėjo beveik 2 gyvybių nusinešęs koronaviruso protrūkis.

Gydytojas, kuris pirmasis socialiniuose tinkluose pranešė apie koronaviruso galimą išplitimą, buvo pakviestas į policijos nuovadą su kitais keliais žmonėmis ir įspėtas, kad nederėtų skleisti gandų. Šis žmogus neseniai mirė būtent nuo koronaviruso, taip sukeldamas daugybės žmonių tiek Kinijoje, tiek visame pasaulyje pasipiktinimą.

išplito prekyboje

EPA nuotrauka Pasak Yi-Zheng Liano, bausmės žmonėms, kalbantiems apie nemalonius valdžiai ar visuomenei dalykus, yra gana senas Kinijos elito būdas priverstinai išlaikyti jiems palankią esamą padėtį.

Ir tai nėra modernios, komunistinės Kinijos išradimas — nors ši praktika šiuolaikinėje Kinijoje jau išplito prekyboje kone tobulybę.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Apžvalgininkas tokią tendenciją atseka netgi iki trečiojo amžiaus po Kristaus ir įvairių Kinijos filosofų ištarmių.

Per šį judėjimą daugybė Kinijos piliečių — daugiausia intelektualai ir išsilavinę žmonės — buvo persekiojami, uždaromi į kalėjimus, jų šeimos išskiriamos.

išplito prekyboje

Toks elgesys atidėjo veiksmų, galinčių užkardyti viruso plitimą, pradžią. Žinoma, šios įvardytos praktikos nėra būdingos vien tik Kinijai.

 • Ему было известно в общих чертах, что ответ следует искать в технологии, манипулирующей свойствами самого пространства.
 • Сирэйнис раздраженно повела плечами.
 • Mokėjimas pasirinkimo galimybėmis
 • Bitkoino doleris

Egzistuoja daugybė valstybių, kuriose žmonės yra įpratę tylėti arba priversti įprasti prie tylėjimo. Sunku klausyti tokių paaiškinimų, kurie taip glaudžiai susiję su šalies kultūra, tokios priežastys gali skambėti nejautriai, stigmatizuoti.

Nepaisant to, būtina galvoti apie visas įmanomas virusų atsiradimo ir plitimo priežastis — jau vien dėl to, kad nepraleistume pro akis dar vieno tokio atvejo.