SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Pasirinkimai išplito. Pagrindinis meniu

Nebenešiojamus, nemadingus ar netinkančius drabužius galima paaukoti labdaringoms organizacijoms ir tokiu būdu padėti kitiems, tačiau reikia suprasti, kad šios organizacijos nėra atliekų konteineriai.

Alytaus rajono savivaldybės nuotr. Luksnėnuose aidėjo sirgalių palaikymo šūksniai, veržėsi azartas. Stipriausios bendruomenių komandos varžėsi dešimtyje rungčių.

Tai — ne tie drabužiai, kuriuos reikia išmesti. Tai drabužiai, kurių dėl kažkokių priežasčių nešioti nebenorite.

Sekite mus

Drabužių aukojimas — tik vienas būdas, kaip galima panaudoti nebereikalingus drabužius. Norint jų atsikratyti greitai, galima drabužius išmesti į tekstilės konteinerį, o jei sutinkate šiek tiek palaukti — iš jų galima ir užsidirbti. Taip teigia viena iš projekto įkūrėjų Milda Mitkutė. Mitkutė skaičiuoja, kad galimybe jų svetainėje parduoti nebenešiojamus drabužius naudojasi milijonai žmonių visame pasaulyje, tačiau tikina, kad tikslas įgyvendintas tik 10—20 proc.

Šiuolaikinėje visuomenėje žmonės prisiperka daiktų, kurių jiems nereikia, jie jų nenešioja.

Laimantas Jonušys. Vardai ir žodžiai

Mano mamos, močiutės laikais drabužis buvo nešiojamas, kol susidėvi. Dauguma iš mūsų spintose turi drabužių, kurie yra su etiketėmis arba buvo pirkti brangiai, bet netiko jų stilius. Normalu, kad tokių drabužių nedovanosi labdarai, nes už juos mokėjai nemažai pinigų, jie nenešioti.

pasirinkimai išplito

Jos teigimu, įtakos turi ir žinojimas, kad tau nereikalingas ar netinkantis drabužius kitam žmogui gali tapti lobiu, kurio jis ilgai ieškojo. Tokiu būdu, pasak M. Mitkutės, pratęsiamas drabužio gyvavimo ciklas ir jis nėra tiesiog išmetamas.

pasirinkimai išplito

Mitkutė neslepia, kad pasirinkimai išplito 95 proc. Jos kriptovaliut brokeris vokietija, Lietuvoje ir Vokietijoje prie šios internetinės svetainės leidžiama prisijungti ir vaikinams, tačiau jie nėra labai aktyvūs.

Manau, kad merginos visada buvo didesnės vartotojos nei vaikinai. Ten vaikinai — jaunosios kartos — perka tiek pat drabužių, kiek ir moterys, pasirinkimai išplito pat dažnai juos keičia. Jie mato naudą registruotis mūsų portale ir pardavinėti daiktus.

Kauniečiams

Aukojant drabužius, derėtų atsižvelgti į sezoną D. Sakalauskaitė-Babravičė pastebi, kad žmonės noriai naudojasi galimybe savo nedėvimus drabužius padovanoti tiems, kuriems jų labiau reikia, tačiau tvirtina, kad drabužių pertekliaus tikrai nėra. Pavyzdžiui, pavasarį sulaukiame krūvos žieminių drabužių, nors žmonės, ateinantys prašyti drabužių, ieško vasarinių, pavasarinių drabužių. Kyla problema, saugant šiuos drabužius. Jos teigimu, paprastai žmonių paprašoma nešti drabužius, kurie tiktų esamam sezonui.

pasirinkimai išplito

LRT RADIJO pašnekovė džiaugiasi, kad dažniausiai žmonės su tuo geranoriškai sutinka ir pastaruoju metu atvejai, kai liepą pasirinkimai išplito kailiniai, pasitaiko vis rečiau. Sakalauskaitė-Babravičė atkreipia dėmesį, kad priimami bet kokio amžiaus žmogui tinkami drabužiai. Ji prašo, prieš nešant drabužius į priėmimo vietas, patikrinti, ar jie nėra purvini ar suplyšę.

pasirinkimai išplito

Sakalauskaitė-Babravičė pataria atsižvelgti į tai, ar pats žmogus dėvėtų atiduodamą drabužį ir jį atiduoda tik dėl to, kad drabužis nebemadingas, nebetinka, ar dėl to, kad jis yra sunešiotas. Drabužiai surenkami iš konteinerių, kurie dažniausiai būna pastatyti prie kitų, antrinių žaliavų, konteinerių. Į plastiko konteinerį, eidamas pro šalį, išmeti maišelius su plastiko šiukšlėmis ir eini į darbą.

Kaip M. Lutherio žinia išplito it virusas

Jos tvirtinimu, dėl tokios tekstilės konteinerių užpildymo specifikos jie ištuštinami ne taip dažnai, kaip kitų atliekų konteineriai. Bendrovės atstovė pripažįsta, kad dėl to kai kurie konteineriai kartais gali būti perpildyti. Tuomet stengiamės reaguoti kuo greičiau. Pasak jos, surinkta tekstilė skirstoma į tris grupes. Pirmoji — drabužiai, kurie dar gali būti nešiojami.

  • Kurie yra geriausi dvejetainių opcionų prekybininkai
  • Įranga, kuri uždirba pinigus
  • Norintiems atsikratyti nebedėvimų drabužių — trys pasirinkimai Pagrindinis Norintiems atsikratyti nebedėvimų drabužių — trys pasirinkimai Nebenešiojamus, nemadingus ar netinkančius drabužius galima paaukoti labdaringoms organizacijoms ir tokiu būdu padėti kitiems, tačiau reikia suprasti, kad šios organizacijos nėra atliekų konteineriai.

Jie perduodami labdaros organizacijoms. Į antrąją grupę patenka tekstilė, kuri nebetinkama nešiojimui, bet tinkama perdirbti — iš natūralių pluoštų gaminamos šluostės, o perdirbta sintetika, T. Dirkstienės tvirtinimu, dažniausiai eksportuojama.

Norintiems atsikratyti nebedėvimų drabužių – trys pasirinkimai

Tai — nešvarūs, sunešioti drabužiai. Jie deginami arba keliauja į sąvartyną. Trečiąją grupę stengiamės sumažinti.

Nuotolinis mokymas(is): Microsoft Teams įrankio praktinis užsiėmimas

Ji pabrėžia, kad vidutinis tekstilės naudojimo laikas — treji metai, ir siūlo paskaičiuoti, kiek drabužių perkame, kiek laiko juos nešiojame. Anot T. Dirkstienės, tekstilės konteineriai — puikus būdas atsikratyti nereikalingų, netinkančių ar nebemadingų drabužių.

Be to, tai naudinga gamtai. Jeigu tai — sintetika, kurią mes visi nešiojame, pavyzdžiui, poliesteris, poliamidas, gamybiniai polimerai, ji gali sąvartyne gulėti 50— metų ir nesuirti.